سوله | طراحی سوله

سخن مدیر عامل

سوله | طراحی سولهدر ابتدا عرض سلام و درود دارم بر تمام کسانی که از سایت اینترنتی اصفهان سوله بازدید می کنند. خداوندحکیم را شاکرم که درسایه...

ادامه مطلب

چرااصفهان سوله؟

سوله | طراحی سولهتکنولوژي ساخت مدرن
استفاده ازپرسنل ماهر و باتجربه
سالها تجربه و ...

 

ادامه مطلب

مواردگارانتي

سوله | طراحی سولهشامل: رنگ و ورق ...درهمه حال اصفهان سوله رنگ سازه هاي خود را...

 

ادامه مطلب

سازه | سازه فلزی | نقش فلزپاشی در جلوگیری از تخریب سازه های فلزی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط پشتیبانی   
دوشنبه, 07 آذر 1390 ساعت 06:47

سازه | سازه فلزی | نقش فلزپاشی در جلوگیری از تخریب سازه های فلزی

از بزرگترین بحران های بوجود آمده در حوادث و بلایای طبیعی، بحران انرژی (نیروگاه های تولید جریان برق، پالایشگاه ها، سکوهای نفتی و غیره)و بحران ساختمان ها و سازه های ویژه (مانند سدها، پل ها و غیره) می باشد. اصلی ترین راه کاهش بحران های اشاره شده، جلوگیری از تخریب ساختمان ها و سازه های مربوط می باشد. خوردگی عامل فساد فلزی بوده و باید جهت جلوگیری از تخریب  سازه های فلزی و ساختمان ها به آن توجه ویژه ای شود.
یکی از مباحث بسیار مهم که کمتر از یکصد سال است مورد توجه جدی دانشمندان و محققان قرار گرفته است، موضوع خوردگی، به ویژه خوردگی فلزات می باشد.
با انجام بررسی ها و تحقیقات بسیار که غالبا در طی ۵۰ سال اخیر انجام شده، راه های مختلفی جهت مقابله با این پدیده یافت شده و پیشرفت های قابل ملاحظه ای نیز صورت گرفته است. محافظت آندی، محافظت کاتدی، متالایزینگ، رنگ های غنی از فلز و ... از روش های پرکاربرد در حال حاضر می باشد. اما متاسفانه در صنعت ساختمان و پل سازی در ایران غالبا از روش های چون رنگ زدن استفاده می گردد که دارای ضریب اطمینان کافی برای حفاظت در برابر خوردگی نمی باشد. خوردگی موجب فساد فلز گردیده و مسلما دیگر نتایج محاسبات مهندسین برای مقاومت سازه های فلزی و قطعات قابل استناد نمی باشد. این مسئله منجر به بروز حوادث و حتی فجایع بسیار بزرگ در زمان بروز بلایا می گردد.
یکی از بهترین روش های کنترل خوردگی استفاده از روش متالایزینگ یا فلزپاشی۱ می باشد. در این روش می توان سطح فلزات ( سازه های فلزی ) را با فلز مقاوم به خوردگی پوشش داد. این روش مزایای بسیاری دارد که یکی از بزرگترین آن ها امکان ایجاد پوشش در محل می باشد. اگر قصد استفاده از روش های دیگر پوشش دهی فلزات وجود داشته باشد، باید الزاما قطعه به کارگاه یا کارخانه انتقال داده شود. فلزپاشی روشی است که هر روز کاربرد گسترده تری در صنایع مختلف پیدا کرده و در حال رشد چشمگیرانه ای می باشد.
فلزپاشی این امکان را فراهم می سازد تا پایه های پل های فلزی، ستون های فلزی ساختمان ها، سازه های فلزی نگهدارنده و اصلی در صنایع گوناگون را در مقابل خوردگی مقاوم نموده و خسارات را به حداقل رساند.
آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 09 مرداد 1391 ساعت 08:45
 

نظر سنجی

چگونه با اصفهان سوله آشنا شده اید؟
 

افراد آنلاین

ما 22 مهمان آنلاین داریم

سفارش آنلاین

اطلاعات تماس

اصفهان - شهرک صنعتی  محمود آباد - خیابان 24

تلفن : 33800951-33800952-031

نمابر : 33802428-031

پست الکترونیکی : esfahansooleh@yahoo.com

ما را دنبال کنید

Facebook MySpace Twitter RSS Feed 

تصاویر سوله