سوله | طراحی سوله

سخن مدیر عامل

سوله | طراحی سولهدر ابتدا عرض سلام و درود دارم بر تمام کسانی که از سایت اینترنتی اصفهان سوله بازدید می کنند. خداوندحکیم را شاکرم که درسایه...

ادامه مطلب

چرااصفهان سوله؟

سوله | طراحی سولهتکنولوژي ساخت مدرن
استفاده ازپرسنل ماهر و باتجربه
سالها تجربه و ...

 

ادامه مطلب

مواردگارانتي

سوله | طراحی سولهشامل: رنگ و ورق ...درهمه حال اصفهان سوله رنگ سازه هاي خود را...

 

ادامه مطلب

سازه | سازه فضاکار | سـاخـت و نـصـب اسـکـلـت سـازه فـضـایی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط پشتیبانی   
سه شنبه, 11 بهمن 1390 ساعت 08:56

سازه | سازه فضاکار | سـاخـت و نـصـب اسـکـلـت سـازه فـضـایی

ساخت اسکلـت ســازه فـضـایی ( سازه فـضـاکـار ) در کـارخـانـه : در این مرحله ساخت اجزا در کارخانه شروع و برای نصب و بافت در محل پروژه آماده می شوند .
این اجزا عبارتند از:

●گوی : یک کره فولادی تو پر که برای استحکام و پایداری و ارتباط بین اعضای سه بعدی بکار می رود که خود و اعضا مرتبط را در یک موقعیت ثابت و ایستا نگه می دارند و باعث ایجاد هماهنگی و تعادل بین نیروهای برهم کنش اعضاء می شوند . گوی ها دارای سوراخهای رزوه دار شعاعی هستند که عضوهای سازه توسط انتهای مخروطی خود تحت زوایای مشخصی بر روی این سوراخها که دارای سطوح ماشین کاری شده می باشند، نصب و توسط پیچ متصل می شوند.

● مخروطی : در محل اتصال المان به گوی ها از قطعه فولادی و مخروطی شکل  که به لوله جوش می شود استفاده می گردد . این قطعه دارای انواع کششی و فشاری می باشد .
● لوله : پروفيل لوله ای شكل به لحاظ هندسی بهترين مقطع برای حمل بارهای محوری ( کششی و فشاری ) می باشد كه بر اساس بارهای وارده بر آن طراحی و ساخته می شود و اندازه قطر و ضخامت آن به میزان این نیروها و محاسبه آنها بستگی دارد.
●پیچ : اتصال لوله ها به گره ها توسط بسته شدن اين پيچ در روزه های  ايجاد شده در گره ها صورت می گيرد كه سايز و جنس اين قطعه نيز بر اساس نوع و ميزان بار وارده طراحی شده و از ابعاد مختلفی برخوردار است .
● اسلیو : مهره ای می باشد که در فشار عمل می کند و جهت محکم نمودن پیچ ها در داخل گوی نیز استفاده می شود . اسلیوها به دو شکل شیاردار و سوراخ دار تولید می شوند که توسط پین به پیچ متصل می گردند.
● پرلین : جهت حصول سطوح لازم برای نصب انواع پوشش بر روی سازه فضايی از يكسری پروفيل با مقاطع مختلف استفاده ميگردد ، اين پروفيل ها می تواند مقاطع مختلفی نظير قوطی ، ناودانی و پروفيل را دارا باشد .
● دستک : جهت ايجاد شيب بر روی سطوح تخت سازه فضايی و اتصال لازم جهت نصب پرلين های سقف از يك سری المان از جنس المان های رابط بند 2 با طول های متغير جهت حصول اين مطلب استفاده ميگردد به شكلی كه يك سر آن به گره ها متصل می گردد و سر ديگر آن سطوح لازم جهت اتصال پرلين ها را تامين می نمايد .
پس از مرحله فوق اجزای ساخته شده اسکلت آماده بارگیری و حمل به محل احداث و نصب سازه فـضـایی ( سازه فـضـاکــار ) می شود . رابط بند 2 با طول های متغير جهت حصول اين مطلب استفاده ميگردد به شـکـلـی كه يك سر آن به گــره هــا متصل مـی گـردد و سر ديگر آن سطوح لازم جهت اتصال پــرلـیـن را تامين می نمايد .
پس از مرحله فوق اجزای ساخته شده اسکلت آماده بارگیری و حمل به محل احداث و نصب سازه فـضـایی ( سازه فـضـاکــار ) می شود .
● آمــاده سـازی ،خـاکـبـرداری ، فـونـداسیـون و پـی ریــزی سازه فـضـایی ( سازه فـضـاکــار ) : همزمان با ساخت اسکلت سازه فـضـایی( سازه فـضـاکــار) در کارخانه مراحل آماده سازی زمین ، خاکبرداری ، فونداسیون و پی ریزی در محل پروژه صورت می پذیرد تا آماده نصب اسکلت سازه فـضـایی سازه فـضـاکــار ) شود.
در این مرحله بتن ریزی و فونداسیون اختصاصی در صورت نصب ماشین آلات در سوله با توجه به کابری سازه فـضـایی( سازه فـضـاکــار) نیز انجام می پذیرد. همچنین در صورت نیاز به تردد متوالی هر گونه ماشین آلات حمل و نقل مانند لیفتراک و تریلر ، کف سازی اولیه و زیرین سازه فـضـایی ( سازه فـضـاکــار) باید متناسب با وزن این ماشین آلات تقویت و انجام شود.
● نـصـب اسکـلـت سازه فـضـایی ( سازه فـضـاکــار) : پس از انتقال اجزا اسکلت سازه فـضـایی سازه فـضـاکــار ) به محل احداث پروژه ، مرحله نصب اسکلت سازه فـضـایی ( سازه فـضـاکــار ) توسط تکنسین های مربوطه شروع می شود .
مرحله نصب اسکلت سازه فـضـایی ( سازه فـضـاکــار)  باید با دقت تمام و رعایت جزییات و مقادیر دقیق نقشه صورت پذیرد تا اجزا به درستی به هم متصل شده و بار و فشار های احتمالی در همه آنها به صورت یکسان توزیع شود.

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 10 مرداد 1391 ساعت 08:46
 

نظر سنجی

چگونه با اصفهان سوله آشنا شده اید؟
 

افراد آنلاین

ما 34 مهمان آنلاین داریم

سفارش آنلاین

اطلاعات تماس

اصفهان - شهرک صنعتی  محمود آباد - خیابان 24

تلفن : 33800951-33800952-031

نمابر : 33802428-031

پست الکترونیکی : esfahansooleh@yahoo.com

ما را دنبال کنید

Facebook MySpace Twitter RSS Feed 

تصاویر سوله