سوله | طراحی سوله

سخن مدیر عامل

سوله | طراحی سولهدر ابتدا عرض سلام و درود دارم بر تمام کسانی که از سایت اینترنتی اصفهان سوله بازدید می کنند. خداوندحکیم را شاکرم که درسایه...

ادامه مطلب

چرااصفهان سوله؟

سوله | طراحی سولهتکنولوژي ساخت مدرن
استفاده ازپرسنل ماهر و باتجربه
سالها تجربه و ...

 

ادامه مطلب

مواردگارانتي

سوله | طراحی سولهشامل: رنگ و ورق ...درهمه حال اصفهان سوله رنگ سازه هاي خود را...

 

ادامه مطلب

سازه | سازه فضاکار |سازه فضایی | اجزاي متشكله سازه هاي فضايي
دوشنبه, 09 مرداد 1391 ساعت 08:30

سازه | سازه فضاکار |سازه فضایی | اجزای متشكله سازه هاي فضايي

1- گره

عبارت است از يك گره توپر فولادي كه با عمليات فورجينگ بر روي آلياژ هاي مقاوم فولاد توليد مي شوند و ژس از انجام عمليات ماشين كاري بر روي آن آماده نصب در شبكه سازه فضايي مي گردد . وظيفه اين قطعه اتصال اعضاي اصلي باربر خرپاي سه بعدي به يكديگر و انتقال باز مي باشد ، اين قطعه بر اساس بارهاي وارده بر آن و شرايط هندسي در فرم معماري سازه از اندازه هاي مختلفي برخوردار است و جهت مقاوم بودن در مقابل شرايط جوي و همچنين حصول زيبايي قبل از نصب آبكاري ميگردد .

گره در سازه فضاییگره در سازه فضایی

2- المان هاي رابط بين گره ها


اين المان ها  به عنوان اعضاي اصلي باربر و انتقال دهنده بار از محل وارد آمدن آن به تكيه گاه عمل مي نمايد كه خود از چهار بخش تشكيل يافته است :

الف ) لوله :
پروفيل لوله اي شكل به لحاظ هندسي بهترين مقطع براي حمل بارهاي محوري مي باشد كه بر اساس بارهاي وارده بر آن طراحي شده و قطر و ضخامت آن بر اين اساس محاسبه ميگردد
ب) بشقابك :
قطعه مخروطي شكل كه به دو سر لوله بوسيله عمليات جوشكاري متصل مي شود و وظيفه كاهش ابعاد لوله ها را در محل گره ها به عهده دارد .
ج ) پيچ :
اتصال لوله ها به گره ها توسط بسته شدن اين پيچ در روزه هاي  ايجاد شده در گره ها صورت مي گيرد كه سايز و جنس اين قطعه نيز بر اساس نوع و ميزان بار وارده طراحي شده و از ابعاد مختلفي برخوردار است .
ج ) مهره :
اتصال پيچ به گره ها توسط مهره اي كه بوسيله يك خار با پيچ درگير شده است صورت مي گيرد ، اين قطعه نيز بر اساس نوع و ميزان بار وارده طراحي شده و از ابعاد مختلفي برخوردار است .

گره در سازه فضاییگره در سازه فضایی

 

3- دستکهاي شيب بندي
جهت ايجاد شيب بر روي سطوح تخت سازه فضايي و اتصال لازم جهت نصب پرلين هاي سقف از يك سري المان از جنس المان هاي رابط بند 2 با طول هاي متغير جهت حصول اين مطلب استفاده ميگردد به شكلي كه يك سر آن به گره ها متصل مي گردد و سر ديگر آن سطوح لازم جهت اتصال پرلين ها را تامين مي نمايد .

دستک های شیب بندیدستک های شیب بندی

4- پرلين
جهت حصول سطوح لازم براي نصب انواع پوشش بر روي سازه فضايي از يكسري پروفيل با مقاطع مختلف استفاده ميگردد ، اين پروفيل ها مي تواند مقاطع مختلفي نظير قوطي ، ناوداني و پروفيل را دارا باشد .

 

نظر سنجی

چگونه با اصفهان سوله آشنا شده اید؟
 

افراد آنلاین

ما 24 مهمان آنلاین داریم

سفارش آنلاین

اطلاعات تماس

اصفهان - شهرک صنعتی  محمود آباد - خیابان 24

تلفن : 33800951-33800952-031

نمابر : 33802428-031

پست الکترونیکی : esfahansooleh@yahoo.com

ما را دنبال کنید

Facebook MySpace Twitter RSS Feed 

تصاویر سوله